ZIMOWISKO 2024

BESKIDY – ZAWOJA

BABIOGÓRSKI PARK NARODOWY

babogiórski park narodowy logo
zawoja logo
trybala logo
program zimowiska

Zapraszamy Was na zimowisko do Ośrodka Jodła w Zawoi. Oferujemy pobyt w pokojach po generalnym remoncie z łazienkami. Kilka z nich jest mniejszych, o standardzie turystycznym, kompaktowym, ale wszystkie nowocześnie odnowione. W przytulnej jadalni serwujemy bardzo smaczne domowe wyżywienie. Śniadania i kolacje podajemy w formie bufetu szwedzkiego z ciepłym daniem, obiad dwudaniowy z kompotem i deserem np. owocem, ciastkiem lub domowym ciastem. .

W trakcie pobytu grupom oddajemy do dyspozycji salę kominkową z oświetleniem dyskotekowym, profesjonalnym nagłośnieniem oraz TV LED 58 cali. Na kawę i herbatę, która jest do dyspozycji podczas całego pobytu zapraszamy do sali telewizyjnej z TV LED 55 cali (Polsat Cyfrowy). Dla części grupy sprawdzi się także kameralna świetlica z TV LED Smart 65 cali. Sala ping – pongowa z piłkarzykami sprawdzi się jako miejsce emocjonujących rozgrywek.

Jako specjaliści w organizacji wypoczynku grupowego dzieci, młodzieży i dorosłych posiadamy niezbędne pozwolenia na przyjmowanie grup w naszym Ośrodku.

Zawoja to idealne miejsce na organizację zimowiska dla dzieci. Świetne stoki narciarskie do nauki jazdy dla początkujących oraz możliwość organizacji program animacyjnego czynią nasz Ośrodek wyjątkowym miejscem na zimowy obóz w górach.

Przyjedźcie do nas! Poczujecie naszą gościnność i klimat rodzinnej atmosfery.

Czekamy na Was!

GRATISY
cena zimowiska

Cena dla grup już od 95 zł/os. za pobyt z pełnym wyżywieniem, przy minimum 7 noclegach

cena wycieczki
cena wycieczki
 • Przykładowa cena zimowiska w górach jest skalkulowana dla dzieci i młodzieży do 16 roku życia, starsze dzieci mogą mieć inną cenę, wszystko uzgadniamy na etapie tworzenia oferty
 • Powyższa oferta ma charakter informacyjny i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu ust.66§ 1 Kodeksu Cywilnego
 • Jeśli Państwo potrzebujecie możemy polecić transport autokarowy do Zawoi

Ośrodek Wypoczynkowy Jodła położony jest w malowniczej miejscowości Zawoja w dolinie potoku Mosorczyk. To idealna baza wypadowa do poznania pasm górskich, osobliwości Zawoi a także Beskidów, Tatr, Pienin i Słowackich sąsiadów.

Dysponujemy 70 miejscami noclegowymi w przytulnych pokojach z łazienkami i dostępem do WiFi. Kuchnia serwuje smaczne,  domowe wyżywienie (śniadanie i kolacja w formie bufetu szwedzkiego, obiad z deserem) w sali restauracyjnej. Do dyspozycji Gości udostępniamy w pełni wyposażony aneks kuchenny z kącikiem kawowym, sale multimedialną z TV oraz nagłośnieniem i oświetleniem dyskotekowym, stół do ping-ponga. Obok ośrodka jest miejsce na rozpalenie ogniska. Posiadamy niezbędne kwalifikacje do wypoczynku dzieci i młodzieży.

cena wycieczki
cena wycieczki

Tak, wystawiamy faktury indywidualne za pobyt na zimowisku.

Nie zapewniamy opieki pielęgniarki. Jeżeli jest taka potrzeba to z reguły grupy zabierają ze sobą taką osobę. W razie potrzeby – w Zawoi jest ośrodek zdrowia oraz stacjonuje karetka. Natomiast w Suchej Beskidzkiej (ok 25 km od Zawoi) jest szpital.

Tak, staramy się pomóc osobom, które posiadają specjalną dietę. Szczegóły ustalamy indywidualnie.

cena wycieczki

Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego.

Wypełnij formularz uzupełniając je danymi, które posiadasz.

Pozwoli nam to na przygotowanie najlepszej oferty dla twoich wymagań i oczekiwań.

  cena wycieczki
  • Nauczyciele i uczniowie
   Z klasą trzecią byliśmy na tygodniowej wycieczce w Zawoi. Czekał na nas ciekawy program pobytu z licznymi atrakcjami dla dzieci. Profesjonalna obsługa, miła atmosfera oraz pyszne jedzenie. Polecam i dziękuję.
   Nauczyciele i uczniowie
   MSP 12 z Piekar Śląskich
  cena wycieczki
  cena wycieczki
  cena wycieczki

  EDUKACJA I ROZRYWKA

  Quiz utrwalający zdobytą wiedzę podczas zimowiska. Będą pytania, łamigłówki i zadania. Dla najbardziej aktywnych przewidziane nagrody – słodycze.

  Podczas prelekcji dowiecie się min. kim jest „Królowa Beskidów” oraz “Matka Niepogód”, co znajduje się po drugiej stronie góry, dokąd płynie woda z pobliskich potoków oraz co zbójnicy robili pod Babią Górą. Na koniec porozmawiamy o tym co najważniejsze: o bezpieczeństwie w górach.

  NOWOŚĆ 2020

  Animacje pt. „Na Zowoju Śpasy” to zajęcia integracyjne, których tematem przewodnim będzie babiogórski folklor słowno-muzyczny dawnej i dzisiejszej Zawoi. W mniejszych zespołach w formie zabawy stworzycie góralską społeczność na „zarębku” (dawniej zarębek to część całej wioski). W czasie zajęć zaśpiewacie, pogodacie i dowiecie się skąd się bierze góralska muzyka, co to heligonka, a co akordeon – czym różni się prym od sekundu, a po co w kapeli basy. Popróbujecie gry na góralskich instrumentach (skrzypcach, basach, heligonce).

  NOWOŚĆ 2020

  Zajęć animacyjno – integracyjne z folklorem babiogórskim w tle. Uczestnicy poznają dawne zabawy zaczerpnięte z tradycji babiogórskich górali. Całość wypełnią krótkie zadania, zagadki, scenki tematyczne do wykonania w zespołach.

  NOWOŚĆ 2020

  Zajadając się popcornem obejrzycie swoje ulubione hity filmowe.

  NOWOŚĆ 2020

  Spotkanie z góralami zawojskimi. Interaktywna, dynamiczna i humorystyczna prezentacja
  folkloru góralskiego – legendy, gawędy i wspólne śpiewanie.

  Czas na zabawę! Dyskoteka w rytmie największych przebojów i kolorowych świateł.

  Zajęcia taneczne z instruktorem, który w bardzo kreatywny sposób wprowadzi młodzież w magiczny świat tańca. Uczestnicy dowiedzą się, na czym polega rytm i poznają podstawowe kroki taneczne.

  ATRAKCJE ZAWOI I OKOLIC

  Wycieczka do najwyżej położonego w Beskidach hotelu Beskidzki Raj, wejdziecie na 25 m wieże widokową, skąd rozpościera się przepiękna panorama Beskidów. Będziecie mieć możliwość odwiedzenia mini ZOO i karmienia zwierząt.

  Ciekawa wizyta w Beskidzkim Centrum Zabawki Drewnianej w Stryszawie – warsztaty edukacyjne pt. „Zabawki Stryszawskie”. Podczas warsztatów poznacie historię wytwarzania tradycyjnych zabawek drewnianych. Na koniec warsztatów własnoręcznie udekorujecie zabawkę.

  NOWOŚĆ 2020

  Suchą Beskidzką można zwiedzić w drodze do Zawoi lub w czasie powrotu. Zobaczycie odrestaurowany dziedziniec renesansowego Zamku Suskiego, zwanego Małym Wawelem. Przespacerujecie się po zamkowym parku, a na rynku odwiedzicie słynną Karczmę Rzym, w której biesiadował Twardowski.

  Wizyta w Marcówce – Zagrodzie Edukacyjnej, która przeniesie Was w niezwykły świat górali i pasterzy. Obejrzycie bacówkę i zagrodę góralską z całym inwentarzem. Spróbujecie tradycyjnych moskoli i zobaczycie jak wyrabia się oscypki.

  Wizyta w Izbie Pamięci Jana Pawła II, gdzie będziecie mogli obejrzeć krótki film o papieżu polaku lub góralach babiogórskich. Będziecie mieć możliwość zakupu pamiątek i regionalnych produktów.

  Wizyta w Zawojskim Safari, czyli w Parku Czarnego Daniela. Jest to gospodarstwo, w którym hodowane są okazałe jelenie i daniele, owce, lamy oraz kozy. Podczas wizyty będziecie mieć możliwość samodzielnie karmić zwierzęta i dowiecie się ciekawych rzeczy na temat tych gatunków.

  Wizyta w Skansenie Budownictwa Babiogórskiego im. Józefa Żaka. Muzeum na powietrzu prezentuje stare chaty góralskie o typowo babiogórskim stylu budownictwa. Dowiecie się co to jest kurna chata oraz jak kiedyś żyli ludzie u stóp Babiej Góry.

  Łatwa wycieczka piesza do Ośrodka Edukacyjnego Babiogórskiego Parku Narodowego.  Zobaczycie interaktywną wystawę pt. „Fauna i flora babiogórska”. Usłyszycie także odgłosy lasu: m. in. śpiew ptaków i porykiwanie niedźwiedzia oraz poznacie zagadnienia związane z ochroną przyrody babiogórskiej.

  WYCIECZKI PIESZE

  Całodzienna wycieczka piesza na najwyższy szczyt Babiej Góry – Diablak (1725 m n.p.m). Przejazd autokarem na Przełęcz Krowiarki, skąd wychodzicie malowniczym szlakiem na najwyższy szczyt. W drodze powrotnej odwiedzicie schronisko górskie na Markowych Szczawinach. Czas wycieczki to około 6 do 8 godzin. Wycieczka z licencjonowanym przewodnikiem górskim, polecana dla klas 7-8.

  Spacer ścieżką poprowadzoną w sąsiedztwie dyrekcji Babiogórskiego Parku Narodowego. Na trasie znajduje się 11 przystanków m.in. “Z biegiem rzeki”, “Wyprawa do wnętrza ziemi”, “U bram lasu”, “Sięgając chmur”, czy „Leśna klasa”. Mokry Kozub to miejsce, z którego roztacza się przepiękny widok na Babią Górę i Zawoję.

  Spacer na Mosorny Groń (1045m n.p.m.). Przejazd autokarem do Zawoi Mosorne, skąd wychodzicie malowniczym szlakiem na szczyt. Podczas zejścia zatrzymacie się przy jednym z największych wodospadów w Beskidach na Mosornym Potoku.

  Spacer jedną z najciekawszych i najbardziej malowniczych ścieżek wytyczonych w pobliżu Babiej Góry. Uczestnicy podczas spaceru dowiedzą się min. kim był Wawrzyniec Szkolnik.

  Wyjście w teren z przygotowanymi kartami trasy, kompasami oraz mapami. Uczestnicy będą odnajdywać punkty kontrolne oraz rozwiązywać zadania. Całość zajęć odbywa się w sąsiedztwie Babiogórskiego Parku Narodowego. Zajęcia wprowadzają w tematykę Orienteeringu, czyli nauki orientacji w terenie za pomocą mapy oraz InO – Imprez na Orientację.

  Zajęcia terenowe u podnóża Babiej Góry. Na początek założycie obóz i z niego wyruszycie do różnych zadań. Będziecie rozpalać ognisko, ale bez zapałek i budować szałas przeciwdeszczowy. Podzielicie się na mniejsze zespoły i zmierzycie się m.in. w „Grze o Flagę”, rozkładaniu namiotu na czas czy udzielaniu pierwszej pomocy. W czasie zajęć będziecie musieli rozdzielić zadania oraz współpracować w grupie, aby je sprawnie wykonać.

  Zapraszamy na wspólną zabawę wymagającą sprytu, strategicznego myślenia, a przede wszystkim współpracy. Dzielicie się na grupy i wyruszacie w poszukiwaniu skarbu.

  WARSZTATY MANUALNE

  Warsztaty w Skansenie w Zubrzycy Górnej. Do wyboru dwa tematy:

  • „Od ziarna do chleba”,
  • „Orawskie zabawki szmaciane”.

  Warsztaty z pszczelarzem, który w ciekawy sposób opowie o swojej pracy oraz o życiu pszczół. Na koniec uczestnicy będą wypiekać i dekorować własne pierniczki.

  Spotkanie z rzeźbiarzem z Beskidzkiego Centrum Zabawki Ludowej w Stryszawie. Zobaczycie pokaz rzeźbienia w drewnie, a następnie samodzielnie pomalujecie drewniane ptaszki beskidzkie. Podczas zajęć powstanie oryginalna pamiątka z pobytu na zielonej szkole.

  Bardzo kreatywne warsztaty artystyczne. Skrawki naturalnych materiałów, recykling, decoupage i Wasza wyobraźnia. Będziecie samodzielne wykonywać np. etui na telefon lub pluszowe owieczki.

  Technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię wzoru wyciętego z serwetki papierowej. Każdy z was dostanie drewnianą szkatułkę, którą samodzielnie będzie dekorował.

  WYCIECZKI AUTOKAROWE

  Całodzienna wycieczka autokarem w Pieniny. Podczas wycieczki zwiedzimy m.in:

  • Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim,
  • Zamek Dunajec,
  • Zaporę na rzece Dunajec,
  • Wąwóz Homole w Pienińskim Parku Narodowym,
  • Szczawnicę,

  Całodzienna wycieczka autokarem na Słowację. Podczas wycieczki zwiedzimy m.in:

  • Zamek Orawski,
  • Demianowska Jaskini Wolności,
  • Liptowski Mikulasz,

  Całodzienna wycieczka autokarem do Krakowa. Podczas wycieczki zwiedzimy m.in:

  • Wzgórze Wawelskie,
  • Drogę Królewską,
  • najważniejsze krakowskie Kościoły,
  • Dziedziniec Uniwersytetu Jagiellońskiego,
  • Kościół Mariacki,

  Całodzienna wycieczka autokarem do Zakopanego. Podczas wycieczki odwiedzimy m.in:

  • Polanę Szymoszkową (wyjazd kolejką krzesełkową),
  • Krupówki,
  • cmentarz na Pęksowym Brzyzku,
  • Sanktuarium na Krzeptówkach,
  • Wielką Krokiew,

  Całodzienna wycieczka autokarem do Kopalni Soli w Wieliczce lub Bochni:

  • Wieliczka – zwiedzanie trasy turystycznej w Kopalni Soli z miejscowym przewodnikiem,
  • Bochnia – z kopalni w chwili obecnej zostały trzy szyby – Campi, Sutoris i Trinitatis. W programie zwiedzanie trasy turystycznej w Kopalni Soli z miejscowym przewodnikiem,
  

  Ośrodek idealny dla grup

  60 miejsc w pokojach z łazienkami

  Smaczna domowa kuchnia na miejscu

  CIEKAWE GRATISY w ramach pobytu

  Skontaktuj się z nami.
  Dzwoń i pisz!
  Zadzwoń do nas!
  Wyjaśnimy wszystkie wątpliwości.
  Napisz do nas!
  Odpowiemy bardzo szybko.